Podstawowe informacje o Klępsku

Klępsk leży w południowej strefie Wysoczyzny Lubuskiej zajmując powierzchnię 10,83 km2. Miejscowości graniczące to: Janowiec, Łęgowo, Okunin, Nowy Klępsk i Stare Kramsko. Wieś położona jest w sąsiedztwie miast: Sulechów, Zielona Góra, Babimost, Kargowa, Świebodzin, co wiąże się z bliskością do ośrodków administracyjnych, przemysłowych i akademickich. Blisko stąd także do jedynego w województwie lubuskim portu lotniczego w Babimoście ok. 6km oraz do jeziora Wojnowskiego - 3km.

Na terenie wsi znajduje się świetlica wiejska – miejsce integracji społeczności lokalnej. Przez Klępsk przebiega droga wojewódzka nr. 304, prowadząca z Zielonej Góry, przez Babimojszczyznę do Poznania.

W centrum wsi na zboczu niewielkiego wzniesienia opadającego w kierunku północnym przy drodze prowadzącej z Sulechowa do Babimostu znajduje się zabytkowy kościół – symbol wsi. Dominująca nad wiejskim pejzażem drewniana wieża stanowi osobliwość architektoniczną o wyjątkowej formie.

Wieś dzięki zabytkowemu kościołowi staje się ważnym punktem na turystycznej mapie gminy i regionu. Jest to znakomita wizytówka wsi i województwa lubuskiego na szlaku prowadzącym z Zielonej Góry przez piastowską Babimojszczyznę do Poznania.

Po szczegółowe informacje o Klępsku kliknij tutaj.

Znajdź Klępsk w:

powrót na górę strony